Już 31 maja i 1 czerwca w ośrodku turystycznym Grupy PKL na Górze Parkowej udostępniona zostanie Polana Muzyki i Światła, miejsce idealne na całodzienny rodzinny wypoczynek na świeżym powietrzu. Podczas otwarcia nie zabraknie wyjątkowych wydarzeń i stylowych atrakcji nawiązujących do epoki retro. Na specjalny weekend pełen relaksu i rozrywki nie tylko dla najmłodszych zaprasza Grupa PKL.
Koniec maja i początek czerwca w Krynicy-Zdrój będzie naprawdę wyjątkowy i to wszystko za sprawą retro wydarzeń zaplanowanych z okazji wielkiego otwarcia – Polany Muzyki i Światła na Górze Parkowej. Atrakcja jest częścią prac inwestycyjnych drugiego już etapu modernizacji krynickiego ośrodka Grupy PKL.
Polana Muzyki i Światła – z naturą i sztuką do epoki retro
Obecnie w krynickim ośrodku Grupy PKL trwa drugi etap prac inwestycyjnych, podczas którego na Górze Parkowej w sercu 200-letniego Parku Zdrojowego powstało wyjątkowe miejsce – Polana Muzyki i Światła, którą będzie można odwiedzać już w weekend Dnia Dziecka . Ta bajeczna przestrzeń pełna rzeźb kwiatowych, muzyki i światła sprawi, że tym razem do przeszłości przeniesiemy się poprzez kontakt z naturą i sztuką.
Odwiedzając Górę Parkową oraz Polanę Muzyki i Światłą, będziemy podziwiać rzeźby z roślin, symbolizujące znane postacie krynickiego uzdrowiska. Pary w strojach z retro epoki, instrumenty muzyczne, stary samochód czy ponad 3-metrowe popiersie damy, to tylko część z niespodzianek, jakie czekać będą na odwiedzających.
Ten niezwykły ogród pełen zieleni i kwiecistych rzeźb, przeniesie nas do innej epoki, w której natura będzie artystą i kreatorem podróży w czasie do lat 30 XX wieku.
Na Polanie Muzyki i Świateł będzie można nie tylko odpocząć w zielonej, parkowej przestrzeni, ale i posłuchać muzyki m. in. Jana Kiepury czy Marty Eggerth, którzy swoją pasją rozsławiali Krynicę-Zdrój. Polana stanie się również miejscem wystaw tymczasowych, podczas których prezentowane będą ażurowe rzeźby postaci z lat 30. czy oryginalne spektakle wypełnione światłem.
Magię gry światła odczujemy poprzez wystawę witrażowych, ażurowych elementów, rozsianych na całej powierzchni ogrodu. Odwiedzający znajdą tu witrażowe symbole minionej epoki: gramofon, stary telefon, kapelusze dam, czy retro kamerę, a światło słoneczne przenikające przez kolorowe rzeźby doda niezwykłości tej instalacji.
Podczas sztuki witrażowej zaprezentowane zostaną także gatunki motyli , które są symbolem krynickiej natury i Parku Zdrojowego.
Podczas sztuki witrażowej zaprezentowane zostaną także gatunki motyli , które są symbolem krynickiej natury i Parku Zdrojowego.
Polana Muzyki i Światła to również przestrzeń przyjazna dla dzieci. Znajdą one tu miejsce do zabawy i muzykowania. Kwieciste instrumenty, tamburyny, czy dzwonki pośród bujnej roślinności to wymarzony sposób na zabawę na łonie natury!
Przestrzeń, przyroda i atrakcyjna tematyka polany nawiązującej do uzdrowiskowego charakteru Krynicy-Zdroju sprawią, że będzie to miejsce idealne na całodzienny rodzinny wypoczynek poza domem.
Weekend otwarcia Polany Muzyki i Światła
Udostępnienie Polany Muzyki i Światła zaplanowane zostało w weekend 31 maja i 1 czerwca. W ramach wielkiego otwarcia na Górze Parkowej – przy rajskich ślizgawkach i polanie – odbędą się liczne wydarzenia, które również połączone zostaną z celebrowaniem Dnia Dziecka.

Weekend Dziecka i otwarcie Polany Muzyki i Światła na Górze Parkowej
Podczas dwudniowego eventu będzie wesoło, bajkowo i kolorowo. Nie zabraknie wielu atrakcji nawiązujących do tematyki Polany Muzyki i Światła. Najmłodsi wezmą udział w uwielbianych zabawach, warsztatach plastycznych z tworzenia własnych bransoletek na rękę oraz malowaniu twarzy.

Weekend otwarcia Polany Muzyki i Światła na Górze Parkowej w Krynicy-Zdrój
Szykuje się weekend pełen emocji i wielu ciekawych wydarzeń. Zachęcamy by wolny czas spędzić w krynickim ośrodku turystycznych Grupy PKL na Górze Parkowej, która olśniewa historią i zachwyca nowoczesnością. Sentymentalna podróż w czasie jest zatem na wyciągnięcie ręki, może się o tym przekonać każdy, kto odwiedzi Krynicę-Zdrój i Górę Parkową.
Warto odwiedzić ośrodek Grupy PKL i wziąć udział w wydarzeniu, ponieważ pierwsze 100 osób, które 31 maja zagości na Polanie Muzyki i Światła, otrzyma zielony upominek w doniczce – sadzonkę jednej z roślin obecnych na Polanie!
Góra Parkowa olśniewa historią i zachwyca nowoczesnością
Zgodnie z planem inwestycyjnym ośrodka turystycznego na Górze Parkowej, PKL w krynickim ośrodku przeprowadziły już szereg działań rewitalizacyjnych, mających na celu przywrócenie świetności tego miejsca.
W ciągu ostatnich dwóch lat odnowiona została stacja dolna, a także udostępnione zostały w niej multimedialne technologie, odrestaurowane zostały również historyczne i oryginalne wagony kolei linowo-terenowej PKL na Górę Parkową. Budynek stacji górnej został wyremontowany, m.in. odrestaurowane zostały legendarne modernistyczne tarasy.
Odremontowane zostały również wnętrza Parkowej Restauracji oraz Kawiarni, które nawiązują do dawnego stylu art deco. Budynek został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wózków dziecięcych.
Grupa PKL to całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a także w Bieszczadach w Solinie. Od ponad 89 lat Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, a także jest pracodawcą zatrudniającym ponad 600 osób.
Priorytetem Grupy PKL jest zrównoważony rozwój, który łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Grupa PKL została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.