Zakopane kryje w sobie sporo ciekawych miejsc, które stanowią doskonałe punkty widokowe na panoramę Tatr. Część z nich popularna jest wśród turystów, do innych mało kto dociera. Jedno jest pewne, jeśli szukasz wyjątkowych miejsc, by podziwiać tatrzańskie panoramy z różnych perspektyw, koniecznie sięgnij po najbardziej znany duet na Podhalu i odwiedzić Gubałówkę oraz Butorowy Wierch.
Nie ma złej pory roku, by spakować plecak i wyruszyć w góry. Kolorowe liście, lasy pachnące jesienią, relaks, odpoczynek od codziennych spraw w bliskości natury i zachwyt malowniczymi krajobrazami. O tej porze roku przyroda nabiera wyjątkowych barw, które zamieniają górskie szczyty w bajeczne pejzaże. Jeśli chciałbyś zobaczyć kolorową panoramę Tatr z różnych perspektyw, wybierz się do Zakopanego. Jeszcze do 11 listopada masz szansę skorzystać z oferty – Podhalański duet.
Butorowy Wierch i Gubałówka – duet idealny!
Jesienią górskie krajobrazy jeszcze bardziej skłaniają zwiedzających, aby uwiecznić ich niezwykłe kolory na pamiątkowych zdjęciach. Zwykle w Tatrach walory tej pory roku możemy podziwiać od końca sierpnia do połowy listopada, wówczas warto znaleźć czas oraz odpowiednie miejsce z widokiem na te góry! Gdzie zatem warto wybrać się, by mieć najlepszy widok na Tatry?
Gubałówkę każdy zna i tej góry zdecydowanie nie trzeba nikomu przedstawiać. Na jej szczyt można wyruszyć spacerem lub kultową koleją linowo-terenową PKL, która po sezonowych przeglądach technicznych jest już ponowne dostępna.
Kolej linowo-terenowa PKL na Gubałówkę
Słynna góra, rozciągająca się nad miastem, jest uwielbiana przez turystów i stanowi wręcz wymarzone miejsce na rodzinne wycieczki. Na jej szczycie czeka wiele atrakcji, a oprócz tego widoki na piękną panoramę Tatr.
Niemniej okazale kolorowe krajobrazy tych gór będą prezentować się podczas podróży koleją krzesełkową na Butorowym Wierchu. Jeśli jeszcze nie mieliśmy szansy, by zobaczyć je w takiej odsłonie pora to zmienić! Dlatego warto skorzystać z wciąż dostępnego biletu podhalański duet, który pozwala na wjazd i zjazd kolejami, zarówno na Gubałówkę, jak i Butorowy Wierch. Oba te miejsca są punktami widokowymi, z których odkryjemy niesamowite uroki na panoramę jesiennych Tatr.
Kolej krzesełkowa na Butorowym Wierchu
Więcej informacji o atrakcji znajduje się na stronie www.pkl.pl, bilety dostępne na www.sklep.pkl.pl.
Wszystkie szczegółowe informacje na temat aktywności i godzin otwarcia ośrodków Grupy PKL znajdują się na stronie www.pkl.pl oraz w mediach społecznościowych ośrodków i PKL.
Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z 88-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a także w Bieszczadach w Solinie.
Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest pracodawcą zatrudniającym ponad 600 osób. Priorytetem Grupy PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.