Zastanawiasz się, jak aktywnie wykorzystać słoneczne dni, a może szukasz miejsca, które pozwoli na rodzinną integrację oraz zabawę na świeżym powietrzu? Koniecznie wyrusz w Bieszczady! W ośrodku turystycznym PKL Solina wciąż czeka sporo aktywności oraz mnóstwo niespodzianek. Sprawdź z jakich atrakcji skorzystasz jeszcze przed przeglądami technicznymi i przestojem serwisowym kolei.
Bieszczady zachwycają swoją różnorodnością o każdej porze roku, ale zdecydowanie jesienią zaczynają tutaj w przyrodzie dziać się cuda! O tej porze roku natura zaprasza na prawdziwy spektakl. Dlatego każdemu, kto chce zobaczyć to niezwykłe zjawisko na własne oczy, polecamy wyprawę w te góry. A jeśli chcemy podziwiać kolorowe wzgórza z wysokości, koniecznie do 22 października zaplanujmy wizytę w solińskim ośrodku PKL, zanim zacznie się jesienny przestój serwisowy kolei, który zaplanowany jest od 23 października i potrwa do 10 listopada. Wieża Widokowa i kawiarnia będą dostępne dla turystów w godzinach 10:00-17:00 również w trakcie przestoju funkcjonowania kolei.
PKL Solina – tam gdzie krajobrazy przenikają się z legendami
Wieża Widokowa w ośrodku turystycznym PKL Solina
Jeśli zastanawiacie się, kiedy najlepiej rzucić wszystko i ruszyć w Bieszczady, odpowiedź jest prosta – właśnie teraz! Jesienią połoniny urzekają krajobrazami i czarują różnorodnością barw. Słynne Zielone Wzgórza nad Soliną zmieniają kolor i zaczynają zachwycać ich mnogością. Niesamowite wrażenie dodatkowo potęguje odbicie barw w tafli jeziora. Te widoki zdecydowanie nas zachwycą!
Ale lasy otulające wzgórza i mieniące się niezliczoną ilością odcieni możemy obserwować z wysokości gondoli kolei widokowej czy z Wieży Widokowej w ośrodku turystycznym Grupy PKL w Solinie. Jeśli nie chcemy przegapić widoku na urzekający festiwal barw, który zaobserwujemy z wysokości, warto jeszcze do 22 października odwiedzić soliński ośrodek turystyczny, nim zacznie się jesienny przestój funkcjonowania kolei.
Podróż koleją gondolową PKL w Solinie
Z tarasu ponad 50 metrowej Wieży Widokowej będziemy podziwiać jesienne pejzaże oraz jeziora, a w kawiarni – znajdującej się w budynku na jej 9 piętrze – zachwycimy się nie tylko widokami na połoniny, ale i smaczną szarlotką i rozgrzewającą herbatą.
Krajobrazy na panoramę Bieszczadów z tarasu Wieży Widokowej
Moc jesiennych atrakcji w parku rozrywki Tajemnicza Solina
Park rozrywki Tajemnicza Solina
W ośrodku PKL Solina warto zaplanować cały dzień, bo oprócz pięknych widoków i niezwykłej podroży koleją gondolową, na turystów czeka tutaj jeszcze sporo atrakcji. Urzekające bieszczadzkie krajobrazy przenikają się z legendami o Biesach i Czadach. Najciekawsze podania i historie związane z tym regionem poznamy w parku rozrywki Tajemnicza Solina. To tutaj najmłodsi w towarzystwie niezwykłych postaci – Czadów, Strażników Biesu, Rusałek, Czuhajstra – wyruszą w magiczny bieszczadzki świat. Szeroki wybór emocjonujących aktywności dla dzieci i dorosłych jeszcze do 22 października czeka w parku rozrywki Tajemnicza Solina. Park – podobnie jak kolej gondolowa podczas przeglądów technicznych – od 23 października będzie nieczynny.
To doskonałe miejsce i magiczna przestrzeń, w której rodzinnie czy z grupą znajomych można ciekawie i aktywne spędzić wolny czas. Kraina Biesów i Czadów to niesamowite bieszczadzkie legendy oraz podania, a także strefy multimedialne, zręcznościowe, edukacyjne czy sensoryczne. Szeroki wybór emocjonujących atrakcji, tematyczne dekoracje oraz legendarne postacie – to wszystko sprawia, że w solińskim parku rozrywki można spędzić ciekawie cały dzień i ani przez chwilę nie będziemy narzekać na nudę!
Na terenie parku znajdują się między innymi: Ścieżki w Drzewach, Zatopione Skarby Olbrzymów, Czadowy Tor Sprawnościowy i Ślizgi, Labirynt Biesa, Osada Olbrzymów czy Rusałkowy Ruczaj.
Ale to nie wszystko, ponieważ właśnie tutaj w ostatni weekend września wystąpi uwielbiany przez wszystkie dzieci Mr Juppi, który zabierze swoich widzów w przestrzeń iluzji, sztuczek i kuglarstwa. Dla najmłodszych przygotował on spektakle niespodzianki. Dzieci w parku Tajemnicza Solina obejrzą występy 29 i 30 września oraz 1 października aż dwa razy dziennie w godzinach 12:00 oraz 15:00. W trakcie spektakli nie zabraknie zabaw i konkursów z nagrodami.
Z kolei tydzień później, czyli 6-8 października Świtezianka Barbarella zabierze najmłodszych w magiczny świat dźwięków i sensoryki. Spotkania zaplanowane są również dwa razy dziennie o godzinie 12:00 i 15:00.
Do końca września park dostępny jest każdego dnia, a od października tylko w weekendy. Warto odwiedzić to niezwykłe miejsce, zanim Czady utulą się do snu jesienno-zimowego, czyli od 23 października.
Ale zanim to nastąpi w parku na dzieci czeka jeszcze sporo atrakcji, których nie można przegapić! Dlatego warto wyruszyć w Bieszczady i wykorzystać aktywnie polską złotą jesień. Wszystkie informacje dotyczące atrakcji w parku oraz godziny jego funkcjonowania dostępne są na stronie: https://tajemniczasolina.pl/.
Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z ponad 85-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a także od 1 lipca 2022 r. w Bieszczadach w Solinie.
Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest pracodawcą zatrudniającym ponad 600 osób. Priorytetem Grupy PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.