Okres świąteczno-noworoczny to znakomity czas na wypoczynek w gronie najbliższych. Warto spędzić go także w bliskości z naturą i aktywnie. Narciarski sezon zimowy w górach trwa już w najlepsze. W ośrodkach Polskich Kolei Linowych na wszystkich miłośników sportów zimowych czekają udostępnione trasy zjazdowe. Od 26 grudnia PKL zaplanowały otwarcie trasy narciarskiej na Kasprowym Wierchu w Dolinie Gąsienicowej.
Zakopane przyciąga śnieżną i świąteczną aurą. Jeśli planujecie spędzić ten czas pod Tatrami, wspaniałym sposobem na odpoczynek będzie rekreacja na stoku narciarskim. Na miłośników szusowania już od 26 grudnia czekać będzie prawdziwa gratka – PKL planuje otwarcie dla narciarzy trasy narciarskiej w Dolinie Gąsienicowej w ośrodku Kasprowy Wierch.
Po niezapomniane emocje na Kasprowy Wierch
"Święta góra narciarzy" - PKL Kasprowy Wierch
- Trasy narciarskie w ośrodku PKL Kasprowy Wierch są pokryte wyłącznie naturalnym śniegiem, dlatego termin ich otwarcia jest zawsze uzależniony od pogody. Zależy nam na przygotowaniu i otwarciu trasy narciarskiej w Dolinie Gąsienicowej 26 grudnia. Dopuszczenie do użytkowania trasy musi być poprzedzone ich odbiorem przez TPN i TOPR – mówi Marian Szewczyk, dyrektor operacyjno-techniczny PKL.
Długość trasy w Kotle Gąsienicowym wynosi 1200 metrów. Narciarze odwiedzający Kasprowy Wierch, będą mogli już w okresie świąteczno-noworocznym doświadczyć niezapomnianych wrażeń na trasie zjazdowej w Dolinie Gąsienicowej.
Aktualne informacje dotyczące godzin otwarcia kolei oraz dostępności tras narciarskich na Kasprowym Wierchu można sprawdzać na stronie PKL.
Trasa i kolej krzesełkowa w Dolinie Gąsienicowej
PKL wszystkim miłośnikom sportów zimowych udostępniają na Kasprowym Wierchu także najwyżej położone w kraju centrum testowe nart, dając możliwość sprawdzenia nowoczesnych i różnorodnych modeli nart i wypróbowania ich na jedynym w Polsce wysokogórskim terenie zjazdowym o charakterze alpejskim. Na miejscu znajduje się także najwyżej położony sklep z pamiątkami sygnowanymi znakiem Kasprowy Wierch, Restauracja Poziom 1959 oraz najwyżej w Polsce położone obserwatorium meteorologiczne IMGW.
Ośrodki PKL zapraszają miłośników sportów zimowych
Grupa PKL udostępnia trasy narciarzom we wszystkich swoich ośrodkach. Jak co roku narciarze oraz snowboardziści mogą liczyć na profesjonalnie przygotowane oraz ratrakowane trasy o różnym stopniu trudności. Każda osoba bez względu na umiejętności znajdzie wśród nich trasę odpowiednią dla siebie.
Gubałówka – trasa narciarska z widokiem na Tatry
Wszystkich wybierających się do Zakopanego zachęcamy również do odwiedzenia Gubałówki, na którą można dotrzeć koleją linowo-terenową PKL i spędzić aktywnie czas. Amatorzy białego szaleństwa mogą na wzniesieniu skorzystać z udostępnionej 300-metrowej trasy narciarskiej z wyciągiem orczykowym. Początkujący narciarze będą mogli tam stawiać swoje pierwsze szusy, a średniozaawansowani szkolić swoje narciarskie umiejętności. Gubałówka jest również znakomitym punktem widokowym na tatrzańską panoramę. Dodatkowo w sezonie zimowym na Gubałówce warto odwiedzić Krainę Światła. Na odwiedzających najwyżej położony park świetlny w kraju czekają między innymi rzeźby świetlne gazdy, gaździny, kozica górska, błyszczące płatki śniegu, a także wiele folklorystycznych i świątecznych dekoracji.
Kraina Światła w ośrodku PKL Gubałówka
Na narty do Jaworzyny Krynickiej
Na rodzinne szusowanie zapraszamy do ośrodka PKL Jaworzyna Krynicka, w którym do dyspozycji narciarzy czynna jest trasa główna o długości 2600 m oraz trasa nr 3 o długości 700 m. Na najmłodszych czeka wyciąg szkoleniowy Żółwik oraz miejsce treningowe przy hotelu. Od 25. grudnia czynna będzie także trasa nr 2. Od 27. grudnia startuje także trasa nr 6 wraz z nocną jazdą na tej trasie dostępnej dodatkowo od godz. 18:00 do 21:00. Trasa do jazdy wieczorową porą będzie przed jej otwarciem uprzednio przygotowana i ratrakowana.
PKL Jaworzyna Krynicka
W ośrodku Grupy PKL znajduje się również Szkoła Jaworzyna Ski&Snowboard, w której pod okiem profesjonalistów można poprawić swoją technikę jazdy na nartach. Osoby nieposiadające swojego sprzętu mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu narciarskiego oraz centrum testowego Rossignol.
Szusuj po zmroku w ośrodku PKL Mosorny Groń
Na Mosornym Groniu na miłośników sportów zimowych czeka 1,5 km trasa. Przez całą zimę stok jest profesjonalnie przygotowywany. Można z niego korzystać również w godzinach wieczornych – na całej długości jest dobrze oświetlony.
PKL Mosorny Groń
Dodatkowo przy dolnej stacji działa wypożyczalnia sprzętu, serwis, szkółka narciarska i restauracja, w której dostaniemy ciepłe dania, a także bistro przy stacji górnej, w którym dostępne są ciepłe przekąski. Dla osób, które w Zawoi planują przedłużyć swój pobyt i skorzystać ze wszystkich dostępnych atrakcji, PKL udostępniają obiekt noclegowy znajdujący się w budynku przy dolnej stacji kolei Mosorny Groń.
Góra Żar z promocyjnymi cenami dla narciarzy
Jeśli celem waszej podróży są Beskidy, zachęcamy do skorzystania z trasy narciarskiej nr 2 udostępnionej w ośrodku PKL Góra Żar znajdującego się w Międzybrodziu Żywieckim. Oprócz pięknych widoków ze stoku w ośrodku PKL Góra Żar, każdy amator sportów zimowych może skorzystać z 20% rabatu na skipass dwugodzinny, czterogodzinny i jednodniowy. Promocyjne ceny skipassów będą obowiązywać w ośrodku do odwołania.
PKL Góra Żar
W Palenicy wybierzesz trasę narciarską idealną dla siebie
Wybierając się do Szczawnicy warto odwiedzić ośrodek PKL Palenica, który dla miłośników sportów zimowych oferuje trasy zjazdowe o różnym stopniu zaawansowania. Po otwarciu trasy Palenica I od 25. grudnia ruszają także trasy narciarskie na Szafranówce.
Dodatkowo PKL przewiduje promocje i nawet 20% zniżki na zakup skipassów dla zarejestrowanych użytkowników sklepu internetowego. O aktualnych promocjach na skipassy w ośrodku PKL Palenica można dowiedzieć się na stronie PKL.
PKL Palenica
Trasy narciarskie w ośrodku PKL Palenica czynne są od 7:30 do 16:00.
Zakup skipassu on-line
PKL oferuje dla narciarzy tzw. „Sezonówkę”, czyli promocyjny, sezonowy skipass, który obowiązuje na trasy narciarskie i koleje linowe w ośrodkach Grupy na: Kasprowym Wierchu, Gubałówce, Mosornym Groniu, Górze Żar i Palenicy. Skipass ważny jest przez cały sezon zimowy i można zakupić go przez sklep internetowy. O tym jak możesz zarejestrować się w sklepie internetowym i stać się posiadaczem PKLpass dowiedzieć można się bezpośrednio na stronie PKL.
PKLpass
Zachęcamy tak że do wzięcia udziału w „Grywalizacji”. To nowa funkcjonalność w ofercie PKL, która narciarzom umożliwia śledzenie i rejestrowanie swoich przejazdów. Dzięki grywalizacji miłośnicy narciarstwa mogą sprawdzać swoją aktywność na stokach, przejechane kilometry na trasach w ośrodkach PKL, a także rywalizować z innymi narciarzami sprawdzając swoje wyniki przejazdów na slalomie z pomiarem czasu.
PKL Bezpieczny adres
Ośrodki i koleje Grupy PKL działają w reżimie sanitarnym dostosowanym do aktualnych wymogów. Klientów i pracowników obowiązuje zasłanianie nosa i ust, zachowanie wymaganego dystansu i dezynfekcja rąk. W ośrodkach PKL prowadzona jest regularnie dezynfekcja powierzchni wspólnych, wagonów, biletomatów, terminali płatniczych. PKL rekomenduje rezerwację biletów z wyprzedzeniem na wybrany dzień i godzinę poprzez sklep internetowy PKL.
Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z ponad 85-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach i Pieninach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Już wkrótce także w Solinie.
Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest jednym z największych pracodawców w regionie zatrudniającym ponad 300 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.